Мэдээ

БАДМИНТОНЫ АЙМГИЙН АВАРГА ШАЛГАРУУЛАХ ТЭМЦЭЭН 2020

2020 оны Бадминтоны аймгийн аварга шалгаруулах тэмцээн 2020.10.02-ны өдөр "Спортын ордон"-ы "А" зааланд амжилттай зохион байгуулагдлаа. Тэмцээнд 6 байгууллагын 131 тамирчин авхаалж самбаагаа сорин өрсөлдлөө.






#Тэмцээний дүн: ХӨВГҮҮДИЙН 12-ООС ДООШ НАС:
1. Д.Сүх-Очир /Арвайхээр сум Мэргэд сургууль/
2. Б.Өсөхжаргал /Уянга сум II сургууль/
3. Гомбодорж /Хайрхандулаан сум/
Бат-Эрдэнэ /Уянга сум II сургууль /
ХӨВГҮҮДИЙН 13-14 НАС:
1. Б.Төгсбуян /Арвайхээр сум II сургууль/
2. Л.Элбэгбаяр /Арвайхээр сум II сургууль/
3. Өлзийнжаргал /Уянга сум II сургууль/
Бат-Эрдэнэ / Уянга сум II сургууль /
ХӨВГҮҮДИЙН 15-16 НАС:
1. Б.Бүрэнбаяр /Арвайхээр сум II сургууль/
2. Ш.Дарьбазар /Арвайхээр сум II сургууль/
3. У.Даваахүү /Арвайхээр сум Мэргэд сургууль/
Б.Төрболд /Уянга сум II сургууль /
ХӨВГҮҮДИЙН 17-18 НАС:
1. Б.Энхсайхан /Арвайхээр сум II сургууль/
2. П.Наранбаатар /Арвайхээр сум II сургууль/
3. Д.Өсөхбөяр /Уянга сум II сургууль/
Д.Жамсранжав /Уянга сум I сургууль /

#ОХИДЫН 12-ООС ДООШ НАС:
1. Э.Хүслэн /Арвайхээр сум Мэргэд сургууль/
2. Ц.Аминхүслэн /Арвайхээр сум Мэргэд сургууль/
3. Дэлгэрнаран /Хайрхандулаан/
Намуунаа /Уянга сум II сургууль/
ОХИДЫН 13-14 НАС:
1. М.Ариунзаяа /Арвайхээр сум II сургууль /
2. Л.Норжиндулам /Арвайхээр IV сургууль/
3. Лхамсүрэн / Арвайхээр IV сургууль /
Пүрэвсүрэн /Арвайхээр сум IV сургууль/
ОХИДЫН 15-16 НАС:
1. Б.Ганчимэг /Арвайхээр сум II сургууль/
2. Б.Энх-Амгалан /Арвайхээр сум II сургууль/
3. М.Бүжинлхам /Уянга сум I сургууль/
М.Янжинлхам /Уянга сум I сургууль/
ОХИДЫН 17-18 НАС:
1. Б.Хишигтогтох /Арвайхээр сум II сургууль/
2. П.Дуламсүрэн /Уянга сум II сургууль/
3. Х.Оюунтунгалаг /Уянга сум II сургууль/
Л.Нямдулам /Арвайхээр сум “Мэргэд” сургууль/

#ХОЛИМОГ ХОС 12-ООС ДООШ НАС:
1. Д.Сүх-Очир, Э.Хүслэн /Арвайхээр сум “Мэргэд” сургууль/
2. Б.Өсөхжаргал, Б.Хулан /Уянга сум II сургууль/
3. С.Амаржаргал, Ц.Аминхүслэн /Арвайхээр сум “Мэргэд” сургууль/
М.Цэлмэг, А.Энхсувд /Арвайхээр сум “Мэргэд” сургууль/
ХОЛИМОГ ХОС 13-14 НАС:
1. Б.Төгсбуян, М.Ариунзаяа /Арвайхээр сум II сургууль/
2. Л.Элбэгбаяр, Б.Нинжболор /Арвайхээр сум II сургууль/
3. В.Равжир, Б.Бямбадолгор /Уянга сум II сургууль/
Л.Норжиндулам, Н.Долгорсүрэн /Арвайхээр сум IV сургууль/
ХОЛИМОГ ХОС 15-16 НАС:
1. Б.Бүрэнбаяр, Р.Номин-Эрдэнэ /Арвайхээр сум II сургууль/
2. Т.Дөлгөөн, Ц.Дашдулам /Уянга сум I сургууль/
3. Т.Баттүшиг, Г.Хатантуул /Хайрхандулаан сум/
Ш.Дарьбазар, Г.Ганчимэг /Арвайхээр сум II сургууль/
ХОЛИМОГ ХОС 17-18 НАС:
1. Б.Энхсайхан, Б.Хишигтогтох /Арвайхээр сум II сургууль/
2. Д.Нямхүү, Х.Оюунтунгалаг /Уянга сум II сургууль/
3. П.Наранбаатар, Б.Оюумаа /Арвайхээр сум II сургууль/
Н.Буяндэлгэр, Ц.Сувд-Эрдэнэ /Арвайхээр сум II сургууль/



БАГИЙН НЭГДСЭН ДҮН
🥇1. Ванябаатарын Донидэмбэрэл дасгалжуулагчтай /Арвайхээр сум II сургууль/
🥈2. Ганболдын Сосорбурам дасгалжуулагчтай /Уянга сум II сургууль/
🥉3. Содномдоржийн Лхамсүрэн дасгалжуулагчтай /Арвайхээр сум “Мэргэд” сургууль/
Хуцаалцах:

Холбоотой мэдээлэл

Сэтгэгдэл бичих

АНХААРУУЛГА:
Та системд нэвтэрч орсоноор сэтгэгдэл бичих болон үнэлгээ өгөх боломжтой болно.